sobota, 22 maja 2021

Różne różności z recyklingu

Postanowiłam dziś pokazać na blogu rzeczy, które gdzieś się zapodziały, umknęły schowane w czeluściach komputera. Bardzo lubię tworzyć w technice mix media. Polega ona na łączeniu ze sobą wielu technik, materiałów i mediów, takich jak farby, żele, woski, mgiełki, tusze i wiele innych. W tej technice można naprawdę popuścić wodze wyobraźni, bo nie ma żadnych ograniczeń. 

Kiedyś na targu staroci wypatrzyłam odlew z jakiejś nieznanej mi masy, przedstawiający dwie twarze: słońca i księżyca. Nie wyglądał zbyt dobrze.                         Był czarno-szary i wyblakły, ale ja od razu wiedziałam co z nim zrobię.

Przy niewielkim nakładzie pracy, bo używając jedynie wosków barwiących przywróciłam mu świetność. Odlew dostał nowe życie i stał się oryginalnym prezentem. Czasem wystarczy niewiele, by dodać rzeczom blasku.

Ze starej puszki po mleku w proszku zrobiłam skarbonkę. Tu wystarczył decoupage.
Mój wieloletni notesik na cytaty, mocno już nadszarpnięty zębem czasu - dostał nową okładkę. Niewiele brakowało, by całkiem się rozsypał. Nowa okładka została wykonana ze starej tapety, dodatkowo opieczętowanej stemplami i potraktowanej kolorowymi mgiełkami.
" Nie szukaj kogoś, kto cię wyzwoli i nada twojemu życiu sens. Możesz to zrobić tylko ty sam. Uśmiechaj się, dbaj o siebie, bądź dla siebie przyjacielem. Jedyne więzienie, jakie naprawdę cię ogranicza, istnieje w twoich myślach."
                                             / Beata Pawlikowska /


28 komentarzy:

 1. Piękne prace, pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna myśl, i świetne prace, pierwsza podoba mi się najbardziej :) ale i ważka jest niesamowita :) Dobrego dnia Ula :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna skarbonka jestem zwolennikiem by tworzyć piękne rzeczy z tych , które wydawałoby się już do niczego się nie nadają. Udanego weekendu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ! Również lubię uratować rzeczy, których czas świetności - zdawałoby się - już minął. Pozdrawiam ciepło :))

   Usuń
 4. No i pomysłowe. Trzeba mieć fantazję i "cudeńka" gotowe.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne metamorfozy Ula. Uwielbiam motyw Słońca i Księzyca w dekoracjach. Podoba mi się ich drugie życie. Puszka skarbonka piękna.
  Uściski:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystko spod Twoich rak wychodzi piękniejsze, a i pomysłów Ci nie brakuje :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Cieszy mnie fakt, że dajesz nowe życie starym przedmiotom! A przy tym robisz to z ułańską dantazją :)
  Ściskam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojej ! Dziękuję za te słowa :) Kocham stare rzeczy i lubię przeróbki. Pozdrawiam cieplutko Zosiu :))

   Usuń
 8. Zachwycam się doskonałym recyklingiem, a zwłaszcza słońcem i księżycem, w starociach można wygrzebać czasami świetne rzeczy. U mnie puszki po mleku zwyczajne, przechowuję w chatce sypkie produkty, żeby gryzonie nie dostały się do nich:-) Zdolne rączki, fantazyjne pomysły, masz talent, Ula, pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak ! W starociach można czasem znaleźć prawdziwe skarby. Lubię targi staroci, choć nie zawsze wracam z jakąś zdobyczą. Pozdrawiam cieplutko :))

   Usuń
 9. Obie lubimy recykling, lubię gdy starszym przedmiotom nadaje się nowe życie lub zmienia ich przeznaczenie. Twoje przeróbki są bardzo pomysłowe i śliczne, mnie najbardziej urzekła nowa okładka.
  Pozdrawiam Cię wiosennie.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och ! Celu ! Podejrzewam, że gdybyśmy się spotkały miałybyśmy sobie bardzo dużo do powiedzenia. Łączy nas wiele pasji ! Pozdrawiam Cię serdecznie :))

   Usuń
 10. Piękne prace, szczególnie podoba mi się skarbonka z ważką. :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję :) Pozdrawiam serdecznie !!!

   Usuń
 11. Bardzo piękne są Twoje prace.
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Dusza artystki to piękne i niecodzienne rzeczy tworzy z codzienności. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 13. Pomysłowo ozdobione przedmioty, dałaś im nowe życie 😀

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Szkoda wyrzucić niektóre rzeczy.

   Usuń

Za każdy komentarz bardzo dziękuję :)))